PC

Digitální svět


Máte doma počítač? Možná se teď smějete, že se vás ptám, jestli máte doma počítač. Protože v dnešní době je asi už úplně normální, že někdo má doma počítač, a to nejenom jeden kousek. Řeknu vám, že třeba moje maminka má doma dva počítače. Sice ano, jeden je pracovní a druhý má takhle pro osobní potřebu, ale i tak vlastně kdyby chtěla, tak vlastně jenom jeden počítač může využívat na obě dvě varianty. Že by nemusela mít dva počítače. Jako je pracovní a soukromý, ale že by mohla mít třeba jenom jeden počítač, který by byl na oboje dvoje potřeby.

Na počítači pracuji, ale také se bavím.

Ale když to tak zase na druhou stranu vezmu, tak je prima, že vlastně maminka má jak pracovní počítač, tak i soukromý, protože někdy vlastně člověk vyhledává na osobním počítači něco takového, co vůbec nechce, aby věděl jeho šéf. Nebo aby to věděl někdo jiný. Někdy to jsou třeba choulostivé problémy. Nebo někdo je na počítači na seznamce a podobně. Tak tohle potom na jednu stranu chápu, že lidé si raději pořídí dva počítače anebo dva mobilní telefony, jeden pracovní a druhý pro osobní použití. Někdy je to opravdu hodně zábavné a mě tohle baví, protože kolikrát jsem také viděla moji kamarádku, která měla pracovní počítač a pak se šéf dozvěděl, co ona tam všechno dělá.

Pracovní a osobní počítač je už normální.

No, mě to bylo k smíchu a opravdu jsem se u toho nasmála, ale moje kamarádka byla rudá až za ušima, takže tady jde vidět, že když si pořídíte alespoň ještě k sobě jeden počítač uděláte dobře. Můžete si tam alespoň dělat to, co chcete. Ale také můžete mít na paměti, že počítač nikdy nezapomíná. Co se dostane do počítačového světa, tak to už tam navždy zůstane, i když si myslíte, že s počítače něco vymažete nebo odstraníte, tak to neodstraníte úplně. Jednoduše v tom světě, digitálním světě, to už bude úplně napořád. Už se toho nikdo nezbaví a vy tak budete mít za sebou digitální stopu. Digitální stopa je to, co dáte na počítač celkově vlastně na internet. A potom už se z toho můžete těšit nebo obávat.