Výrobky

Jak se dozvíte, kolik budete „brát“?!

Někdo chodí do práce z lásky k zaměstnavateli, ale ti „normální“ chodí do práce kvůli penězům a říkejte si co chcete, ale to je přece normální! Za práci musí být odměna. Svého zaměstnavatele mohu mít rád, mohu si ho vážit, být s ním solidární, ale i když budu „kopat za firmu“, čekám, že mě za to bude platit, respektive za moji práci.

A když ji ohodnotí vzhledem k výše uvedený m atributům ještě více, tím lépe. Ale nenalhávejme si, že chodíme do práce jen pro radost. Stále potřebujeme platit nájem, zájmové kroužky našich dětí, musíme všichni jíst, musí se nakupovat, oblékáme se, kupujeme prací prášky, léky, nábytek anebo toužíme si postavit bydlení svých snů – takový malinkatý domeček.

bydlení peníze

A na tyto věci bez peněz prostě nedosáhneme! Tak jako je normální pracovat, je normální brát za svoji práci mzdu. Je normální, že jsme finančně oceněni. Proto jsou vyhlašovány zákony, vyhlášky, nařízení, novely, které řeší výši minimální mzdy, povinné příplatky, mzdové tarify na stanovené skupiny prací.

Proto se zaměstnavatel musí řídit určitými zákony (měl by se řídit), kdy pro něho stěžejním bude Zákoník práce a pak následují další. Důležitým je i Zákon o dani z příjmů, který stanoví výpočet daně, kterou zaměstnavatel sráží z naší mzdy. A je to nejen srážka zálohy na daň, ale i pojistné a případně jiné další srážky. A každého zaměstnance zajímá, když pracuje, jakou bude mít výplatu.

měšec peněz

Kolik dostane „v čistém“. Jaká bude jeho dobírka??

Výpočet čisté mzdy není příliš složitý, ale když se tím nezabýváte, může se to zdát jako procházka španělskou vesnicí. My vás zavedeme do vesničky české, střediskové, protože vám nabídneme skvělou pomůcku, jak provést výpočet čisté mzdy. Spočtěte si ji na e-kalkulačce, kterou naleznete na webu. Odvede práci za vás! Rychle, bez chyb, kvalitně a hlavně – víte, na co se máte na konci měsíci při pohledu na výplatní pásku – těšit!!