Výrobky

Obyčejné pomůcky dokážou velké věci

Kolikrát se nám stalo, že malá věc nám v mnohém pomohla. Na pohled velmi nepatrné předměty, které snad i snadno přehlédneme, umí daleko více, než si vůbec dokážeme představit. Jen když si vezmeme v úvahu rybářský prut. Je to v podstatě jen nějaká tyčka, když jí rybář nese k vodě. Kdo to nezná tak by určitě rád věděl, jak na takto dlouhý proutek chce něco chytit, vždyť by musel doslova snad stát ve vodě a to ještě kdo ví. Přitom řešení je jednoduché. Po vyndání z vaku se pomalu jemným nataženým proutek začne proměňovat v obrovský prut, který je větší a delší, než se jen zdálo. To už bude jiná, s takovým nástrojem to panečku dosáhne až doprostřed rybníka.

tyč

Tajemství je odhaleno

Moderní technologie totiž usnadňuje práci snad všude a ten kdo vynalezl teleskopické tyče, by zasloužil doslova metál. Jedná se vlastně o takovou prodlouženou naši ruku. Navíc velká výhoda je například při úklidu, že se nemusíme nijak natahovat, stoupat si na štafle, stoličky nebo si snad objednat nějakou plošinu. Stačí si zakoupit tak dlouhou tyč, jakou jen budeme potřebovat a prodlužit si ji na patřičnou velikost vzdáleného cíle. Naprosto ideální pomocnice. Ale aby tu nebyl háček. Na trhu se objevují různé náhražky, které svojí kvalitou moc nenadchnou a ve šrotu skončí dříve, než si odpracují pár hodin. Určitě pokud budeme někdy vybírat materiál, tak jedině kvalitní a aby tyč byla z pevného hliníku.

teleskopická tyč

Skvělá věc na čištění

Tyč je většinou na konci zakončena závitem a kloubem, který umožňuje si vyměnit různě nástavce, podle potřeby. Pak lze čistit prakticky cokoliv a to dokonce i venkovní bazén, který nás po jednom zapomenutém přikrytí, překvapil dostatečnou nadílkou napadaného listí a různých nečistot. Na tyč nasadíme snadno kartáč a prodlouženou násadou dosáhneme nejen na dno bazénu, ale kloub nám umožní štětiny nebo jiné výčnělky kartáče, namířit pěkně i na bazénové stěny. Pomalu budeme takto postupovat po obvodu celého bazénu. Práce to sice bude na delší dobu, ale co se dá dělat, pořád lepší, než vypouštět vodu nebo se potápět a pracovat pod vodou.