Výrobky

Cvičení pro celou rodinu

Nabrat dávno ztracenou kondici jde mnoha způsoby. Mezi ty nejzábavnější patří skákání, ovšem nikoliv někde na chodníku, ale na kvalitní trampolíně.

Cvičení pro celou rodinu

Špatná životospráva vede k mnoha nepříjemnostem, často se z toho může vyvinout dokonce obezita. Ta nemusí být vyloženě nebezpečná a hodně lidí, kteří ji mají, necítí žádné negativní příznaky, tedy až na zadýchávání se při chůzi nebo nadměrnému pocení. Ovšem existují i lidé, a není jich rozhodně málo, které obezita dokázala poznamenat do konce života. Díky nadměrnému tuku v těle se u nich začaly objevovat příznaky celé řady chronických chorob, které by se u nich v případě normální váhy nikdy nevyvinuly. A to je také důvod, proč se ze všech sil snažit se do takovéhoto stavu nikdy nedostat.

Velká trampolína

Nejlepší obranou proti nadměrné váze je racionální jídelníček. Ten by měl obsahovat spoustu zeleniny, ovoce a také vlákniny. Naopak by z něj mělo zmizet tučné maso, různé polotovary a sladká jídla. Samozřejmě by se nemělo zapomínat ani na pravidelný pohyb. Pravidelný v tomto případě neznamená jednou na Vánoce a podruhé někdy v květnu, ale hezky alespoň třikrát do týdne. A jakou by měl mít takový pohyb vůbec formu? Inu, hlavně by se mělo jednat o pohyb aerobní, který se dá ještě docela dobře udýchat. Při něm se likvidují přebytečné špeky jedna radost. K tomuto cíli se lze dostat mnoha způsoby, třeba i za pomocí trampolíny 305 cm.

Zahradní trampolína

Skákání vypadá jako sranda a ona to taky sranda většinou je. Musí se však vybrat ten správný model. Ovšem je to rovněž i docela dřina. Hlavně začátečníci by neměli mít hned ze začátku příliš velké oči a snažit se provádět složité sestavy, se kterými mají potíže často i profesionální sportovci. Kdo chce hubnout, nesmí do toho jít hr, jinak se utaví, a nakonec se mu nebude chtít dělat vůbec nic. Je dobré začít pomaličku, ideálně podle nějakého internetového instruktážního videa.

Aby bylo skákání co nejvíce bezpečné, není dobré kupovat si ten nejlevnější model, který neobsahuje nic navíc. Je potřeba, aby součástí trampolíny byla alespoň obvodová síť, potažmo kryt na pružiny.