Kultura

Průzračná voda je základ

Dosáhnout opravdu krásně průzračně čisté vody v bazénu je cílem každého majitele ať už zahradního či vnitřního bazénu. Ovšem někdy se tento úkol stává nadlidským výkonem. Pokud je Váš bazén vybaven spolehlivou filtrací, do které ještě k tomu použijete kvalitní písek do filtrace, máte téměř vyhráno. Při výběru tohoto sorpčního materiálu nesmíte zapomínat, že je na trhu k dostání v několika typech. Ano, je důležité zvolit správnou velikost zrna. Podle požadavků Vašeho přístroje vyberete správnou velikost zrn, nasypete dostatečné množství do filtrace a před prvním použitím nezapomenete propláchnout a pak už jen zapnete přístroj a voda se dokonale vyčistí.

cákání vody

Kvalitní filtrační písek zachytí všechny nečistoty a už je nepustí zpátky do bazénu. Ostré hrany pískových zrnek se o to postarají. Ovšem i ty tyto ostré hrany se časem zbrousí, a proto je potřeba jednou za čas náplň vyměnit. Většinou náplň vydrží i dvě sezóny, ale je lepší ji měnit každou koupací sezónu. Pokud se Vám objeví usazeniny na dně bazénu, je dobré k filtraci připojit ještě bazénový vysavač, který se postará o odstranění těchto usazených nečistot. K dokonalosti pak už jen chybí pravidelná úprava bazénové vody za pomocí kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie.

žena bazén

Před začátkem koupací sezóny byste se tak měli vybavit nejen pískem do filtrace, ale také dostatečným množstvím testerů, díky kterým každý týden zjistíte, v jaké kvalitě se nachází bazénová voda, dále pak chlorovými přípravky pro dezinfekci vody, srovnávačem PH vody a není od věci mít v zásobě také přípravek proti řasám a přípravek chlor šok. Pokud všechny tyhle přípravky používáte opravdu pravidelně a k tomu odstraňujete všechny mechanické nečistoty z vody, pak vězte, že o Váš bazén bude dokonale postaráno a Vy si budete moci užívat koupání a vodních radovánek do sytosti.