Výrobky

Ekologický prací prášek

Jednou věcí je dobrý trend dnešní doby, že každý chce ulevit planetě a také koukat na to, co sami na sebe používají. Zajímá nás, co jíme, jestli s oblíbeným jídlem do sebe necpeme spoustu zbytečných a mnohdy i neprospěšných látek a chemikálií. Nakonec bychom se měli o svou tělesnou stránku co nejlépe starat, aby nám vydržela co nejdéle zdravá. Jak na to asi víme. Jíst zdravě, mít dostatečný pohyb. O čem se mluví méně už je drogerie a ostatní kosmetika.prací soda.jpg
Co se týče kosmetiky, řeší se hodně testování na zvířatech a na drogerií přebytečné plasty. Naštěstí, co se týče testování na zvířatech, vše musí výt na obalu uvedeno a s tímto druhem zkoušení výrobků, se již nesetkáváme skoro vůbec.
Co se týče plastů, tak některé výrobky se dají zakoupit i v papírových krabicích nebo se rozjíždí nové projekty. Zakoupíte si prací gel a později si do obchodu chodíte natočit do původní lahve nový. Samozřejmě opakovaně používáte stejnou nádobu. Další věcí, o kterou by se měli lidé zajímat je složení této drogerie.
Řeší to zejména novopečení rodiče a lidé, který trpí na citlivost pokožky. Zakupují si potom prací prášky typu sensitive, vhodné i pro kojence. Tyto prací gely by opravdu měli být šetrné, ale upřímně jsou velmi drahé.
Jeden nápad by tu byl. Vyrobte si doma svůj domácí ekologický prášek. Splňuje hlavní tři kritéria.

  • Je velmi levný
  • Nehromadíte zbytečný odpad
  • Vhodný i pro osoby s přecitlivělou kůží a kojence

 
 
Zní to lákavě? Tak prosím můžeme začít. Není to nijak složité.pračka na praní.jpg
 
Co budete potřebovat?
1 neparfémované tvrdé mýdlo
300g prací sody
Velkou nádobu (kýbl, velká mísa, hrnec)
Cca 10 litrů vody
Pár kapek esenciálního oleje (není nutné)
 
Prvním krokem je nalít do nádoby cca 4 litry horké vody. Do ní přidáme nastrouhané mýdlo a mícháme. To děláme tak dlouho, dokud se nám mýdlo nerozpustí. Poté dolijeme zbytek vody, přisypeme prací sodu, kterou důkladně promícháme a nakonec můžeme prací gel vylepšit trochou esenciálního olejem, aby měl lepší vůní. Tuto směs necháme přes noc odstát a můžeme přelít do vhodnější nádoby.
 
Je to opravdu snadné a jak jste zjistili, tak ingredience jsou opravdu „za hubičku“, taktéž tam nejsou žádné chemikálie a používáte stále stejnou nádobu na prací gel.