Nezařazené

Jak si představit digitalizovaný sklad


Digitalizace je pojem, z něhož mají někteří lidé obavy a jiné jej vítají s otevřenou náručí. Na digitalizaci samotné nic špatného není, je to jen technologie, nástroj v rukách lidstva, a mohli bychom jej přirovnat k noži, s nímž buď nakrájíte chléb, anebo někoho zavraždíte. Digitalizaci lze pochopitelně zneužít úplně stejně, jako nůž, který držíte v ruce, a takto bychom se také na technologie obecně měli dívat a zaměřit. Jestliže nyní odbočíme od morálního (duchovního) hlediska hodnocení digitalizace, a zaměříme se na to technické, jaké přednosti vlastně tento proces může umožnit?

logistika ve výrobě

Robotizace ve skladovém hospodářství – bez skladu se neobejde žádný výrobní provoz a udržet jej v chodu tak, aby pružně reagoval na výrobní cyklus, někdy vyžaduje spolupráci týmu mnoha lidí. Roboti v tomto směru sice seberou skladníkům práci, ale pouze tu náročnou, zatímco skladník logistické procesy pouze monitoruje a kontroluje. K tomu, aby mohl robot efektivně vykonávat naprogramované pohyby, potřebuje i odpovídající zázemí, a tam patří i miniload https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/pedstavujeme-sasi-40-v-partner-pro-automatizaci, tedy skladové a přepravní bedny řady SASI 4.0.

výrobní provoz

Automatizované logistické procesy usnadní a také urychlí výrobní proces tak, že bude probíhat s většími nároky na efektivitu a přesnost. K tomu ale potřebujete mít skladové bedny s dostatečně dlouhou životností, aby se jejich častou výměnou výroba nezdržovala a nekomplikovala. U beden SASI to možné je, protože jsou ve světě logistiky vyhlášené jako světová špička s ohledem na vysokou pevnost a nosnost a velmi nízkou hmotnost, a zároveň se předpokládá životnost v řádu let až desítek let.

Dejme tedy šanci digitalizovanému pojetí skladů i celého výrobního procesu a využívejme jeho výhody pro blaho lidstva, nikoli pro jakékoli negativní účely. Digitalizace ve skladech může snížit i výrobní náklady u mnoha produktů, což se vždy promítá do koncové ceny zhotovovaných výrobků.