Nezařazené

Jak si vybrat kvalitní vzdělávací kurz

Vzdělávací kurzy jsou v dnešní době velice oblíbené, ale jsou všechny kvalitní? Některé kurzy si v podstatě jenom odsedíte a ve výsledu vám budou k ničemu a nevyužijete vůbec nic z toho, co na nich uslyšíte. Jak si vybrat kvalitní kurz, tak aby vám k něčemu byl? Při výběru každého kurzu se zaměřte na správný výběr tématu, školitele a organizace, která školení pořádá. Ceny školení se totiž většinou pohybují kolem stejné částky, mění se pouze školitel a pořádající organizace, ta je ale docela zásadní.

záložka v knize

1.      Správně zvolené téma je základ

Nejprve musíte správně zvolit téma, které chcete na kurzu absolvovat. Takže si sepište témata, ve kterých se chcete vzdělávat v rámci vaší práce a seřaďte si je dle toho, jak moc je dané téma potřebné. Můžete se i poradit se zaměstnavatelem, který může některé z daných témat preferovat. Ideální je, když se daného kurzu zúčastní třeba dva zaměstnanci, kteří se mohou posléze v daném tématu doplňovat.

2.      Kdo bude školit?

Zásadní otázkou je, kdo bude dané téma školit? Školitel je totiž zásadní postavou celého kurzu a velice záleží na tom, co vám dokáže předat. Musí danému tématu hodně dobře rozumět, být na něj odborník, musí umět své vědomosti předat dalším lidem a zároveň musí umět velice dobře zaujmout. Není to jednoduchá práce, ale bohužel na školiteli to celé stojí. Když budete vybírat kurz, zjistěte si, jaký školitel kurz vede, a zkuste si o něm zjistit více informací.
znak myšlenky

3.      Kdo kurz organizuje?

Další zásadní veličinou při výběru kurzu je organizace, která daný kurz organizuje a nabízí. Vybírejte pečlivě a zjistěte si recenze na danou organizaci. Tyto kurzy totiž pořádá čím dál více organizací, mnohdy ale dost chaoticky a neodborně. V době internetu už zjistíte o každém v podstatě všechno a ani vás to nebude stát moc práce.

Pokud seženete kvalitní kurz, který vás zaujme a dodá vám dostatek informací, pak vědomosti, které nabijete na kurzu určitě využijete.