Kultura

Klíčíme různé druhy semínek

Udělejte něco pro zdraví vaší rodiny a začněte jako příklad u sebe. Popřemýšlejte o tom, co byste pro sebe a pro své blízké mohli udělat, čím byste jim udělali radost a hlavně – jak můžete podpořit své i jejich zdraví. Pravdou je to, že když oni nebudou chtít, vy s tím nic neuděláte. Ale když začnete používat nový způsob vyzískávání všeho dobrého, co nám mohou krásně narašené klíčky ze semínek vydat a občas svým známým přinesete na ochutnání lákavě vypadající novinku, třeba svůj názor změní. A vy se zasloužíte zase o jednoho človíčka na naší planetě třeba šťastnějšího a zdravějšího. Klíčení totiž JE zdravé a zdraví prospěšné.
různé druhy semínek ke klíčení
Navíc si můžete vybrat ze spousty semen na klíčky jako jsou hrášek, výtečná křupavá cizrna, neznámá pískavice či mírně štiplavá rukola. Můžete klíčit i fazolky adzuki, které – což hodně lidí neví, jsou pro náš organismus lépe stravitelnější než běžné fazole. Dále se ke klíčení nabízejí červené zelí, slunečnice, řeřicha, brokolice, hořčice, ředkvička. V současné době plné zdraví a zdravé výživy „letí“ mladý zelený ječmen. Možná jste se s ním už setkali. Krom toho, že kvalitní mladý ječmen je hříšně zdravý, a i hříšně drahý, vy si ho můžete vypěstovat doma, a to ještě v bio kvalitě. Samozřejmě si nevypěstujete celý lán, ale na ochutnání a spokojenost, že i vy jste pro sebe udělali něco pro zdraví, to stojí. Možná nejoblíbenějším semínkem na klíčení je mungo fazolka. Jsou to drobné zelené hrášky, které velmi snadno klíčí a při tom jakoby mění barvu a stávají se zeleno-bílými. Jsou to takové malé sladké kouzelnice a dětem velmi chutnají.
růst nových rostlinek
Klíčky všeobecně chutnají velmi svěže, jsou šťavnaté, křupavoučké a jsou plné života. Jen si představte, jakou sílu musí semínko použít, aby klíček prorazil slupku a dostal se na povrch. A proto jsou klíčky plné života, vitamínů, enzymů a neobsahují, ani nemohou – žádné konzervanty, umělé přísady a tolik obávaná „éčka“.