Výrobky

Místo, kde je dětem dobře

Dětské pískoviště je úžasné místo, kde se vaše dítě může zabavit a zároveň získává první zkušenosti se socializací, se seznamováním se s dalším dětmi.

První sociální kontakty dětí na pískovišti mohou být problematické, protože je velice pravděpodobné, že děti budou toužit po hračkách těch druhých dětí a začnou vznikat první rozmíšky. Vždycky je kyblíček toho druhého chlapečka hezčí než ten jeho, i když jsou téměř shodné. Jednomu dítěti budete vysvětlovat, že si nemůže brát cizí věci a toho druhého bude jeho maminka přesvědčovat, aby hračku kamarádovi na chvíli půjčil. Možná to skončí smírem a možná pláčem, ale to vše k rozvoji osobnosti patří. Je třeba se naučit půjčovat, ale i to, že cizí se nebere, i když se to dětem zprvu nebude líbit.

pískoviště

Na pískovišti vznikají první dětská přátelství, protože nejedno dítě chce jít na pískoviště jenom pokud tam bude taky Karlík nebo Honzík. A to prvních dětských láskách nemluvě. Možná ji děti najdou ve školce, možná na pískovišti. Můžete svému dítku pořídit plastové pískoviště Detskahriste, ale tím je okrádáte o kontakt s jeho vrstevníky a to není dobře. Každé dítě potřebuje kamarády svého věku, s kterými si může hrát, dělit se o hračky, ale hlavně s nimi spolupracovat. Zvlášť na pískovišti při stavbě velkého hradu je každá lopatka dobrá a kamarádi se hodí.

pískoviště

Ale nejen pro děti je pískoviště místem k seznamování. I maminky zde mají příležitost si odpočinout a popovídat si s dalšími maminkami, které řeší podobné problémy i podobné radosti. Není nad to si popovídat s někým, kdo přesně ví, o čem je řeč. Choďte se svými dětmi ven a nabízejte jim možnost seznamovat se se svými vrstevníky. Děti se musí naučit jak s druhými komunikovat, musí si najít svou pozici a posilovat svou osobnost a to se pouze s rodiči nenaučí, to se naučí pouze v kolektivu. Pískoviště je ideálním místem.