Výrobky

Nakupování z pohodlí domova

Většina obyvatel České republiky se naučila nakupovat tzv. z domova prostřednictvím internetu. Pořídíte tak jak vybavení domácnosti (nábytek, elektrospotřebiče, elektroniku), zahradnické potřeby, ale i oblečení nebo potraviny. Jen malá část lidí internetovému nakupování odolává. Jsou to především občané starší šedesáti let, kteří nejsou zdatní v používání počítače a také preferují si zboží tzv. osahat.
Mezi zboží, které je nejvíce nakupováno přes internet, se řadí oblečení a elektronika.
přenosný počítač.jpg
Je nakupování zboží přes internet více doménou můžu nebo žen?
Možná vás to překvapí, ale podle statistik přes internet nakupují častěji muži než ženy, a to především mladší ročníky s vyšším vzděláním. Bude za tím nejspíše to, že neradi tráví čas běháním po obchodech a probírání se regály. Internetový nákup zabere méně času, nejste omezeni otevírací dobou kamenného obchodu a dost často také ušetříte nějakou tu korunu.
Do budoucna se předpokládá, že počet nakupujících prostřednictvím internetu bude stoupat.
I když vedou v tomto způsobu pořizování zboží muži, ženy rozhodně nijak výrazně nezaostávají, i když klasický způsob nakupování je jim přeci jen o něco bližší. Důvodů může být několik, uděláte si hezké odpoledne s kamarádkami spojený třeba s návštěvou kavárny nebo kina, výběr módního kousku, ať už oblečení, bot nebo kabelky proberete rovnou na místě samém a hlavně si zboží ihned vyzkoušíte.
žampiony a zeleniny.jpg
Jak je to s placením
I přesto, že je koupě zboží přes internet rychlá, i tak má svoje úskalí. Vždy byste si měli ověřit pověst internetového obchodu, důležitý je také způsob dopravy a platby. Mezi levnější varianty patří doručení prostřednictvím Uloženek a Zásilkoven, dražší jsou služby České pošty a dopravních společností. Ti opatrnější mohou volit platbu prostřednictvím převodu z účtu, rychlejší je však platba on-line prostřednictvím platební karty nebo přes službu PayPal.