Společnosti

Pronájem vozu z půjčovny dodávek Praha 5 vyžaduje dodržování základních pravidel

Vypůjčit si vozidlo z půjčovny dodávek Praha 5 vyžaduje jen několik základních podmínek. Musíte mít potřebné řidičské oprávnění (stačí řidičák B), musíte mít trvalé bydliště v ČR, musíte uhradit povinnou vratnou kauci, a poskytnout svůj bankovní účet jako zajištění spoluúčasti při případném poškození vozidla. Doporučujeme zároveň sjednat si vlastní pojištění, kdy vám náhradu škody proplatí pojišťovna na základě nahlášení pojistné události. Že musíte jeto opatrně a být ohleduplní jak k vozidlu, tak i k ostatním účastníkům silničního provozu, je pochopitelné. To ale není vše. Na co se občas zapomíná?

nákladní auto

Dávejte pozor hlavně na interiér vozu

O tom, že je dodávka větší, než běžný „osobák“, a že vyžaduje odlišné způsoby ovládání, ví každý, ale ne všichni dávají pozor na zabezpečení nákladu v nákladovém prostoru. Každý škrábanec, rýha, promáčknutý plech – to vše vám půjčovna naúčtuje k úhradě, tak proč si zbytečně komplikovat život, když to není nutné. Ať už převážíte nábytek, stavebniny, domácí spotřebiče, sportovní potřeby (lyže, kola, snowboardy), všechno balte do bublinkových fólií nebo do textilu či molitanu, nic nesmí v kabině poletovat vzduchem, ani se volně povalovat po zemi. Jak důkladní jste v tomto směru, prověří ostřejší zatáčka, smyk, nebo náhlé sešlápnutí brzdového pedálu.

krabice kolem světa

Alkohol za volant nepatří

Víte, že nejtěžší drogová závislost, a to dokonce ve srovnání i s některými „tvrdými“ drogami, je alkoholismus? Tímto nemáme v úmyslu vás odrazovat od občasné konzumace piva či sklenky vína, když to, jak se říká „sedne“, ale před pravidelným pitím se mějte na pozoru. Odvykání je velice, velice obtížné.

Zároveň si uvědomte, že řízení vypůjčené dodávky s alkoholem v krvi – to riskujete pořádný malér. V první řadě můžete přijít o řidičské oprávnění, pak můžete i někoho zranit nebo dokonce usmrtit a skončíte ve vazební cele, a nakonec poškození vypůjčeného vozu do poslední koruny uhradíte. Pojišťovna vám nic neproplatí, protože alkohol je při řízení vozu netolerovaným přestupkem v pojišťovací smlouvě.