PC

Počítače ajeho druhy

PC neboli počítač je technika, která už není nikomu cizí, v dnešní době je využívaná běžně a lidé na ni dělají vše možné. Práce v kanceláři, vyžaduje práci na počítači, děti mají hodiny informatiky ve škole, kde se učí ovládat jednotlivé funkce počítače a jednotlivé funkce různých nejběžnějších programů. Programy, které se nejvíce využívají jsou potom Word, Excel a PowerPoint.

Počítač má více podob, může být stolní či přenosný, v dnešní době jsou, ale i různé vychytávky, kde máte počítač v robotech či podobně.

Počítač kreslený

Počítač pracuje s technologií, které se stále vyvíjí a vědci zkoumají a testují stále nové funkce. Počítače slouží ke hraní, k práci, k zábavě či jiným věcem. Počítačů je mnoho, s tím se pojí i to že trh je přeplněn spoustu značkami, které chtějí upozornit zákazník na svůj produkt stále lepšími funkcemi a výhodami oproti konkurenci.

Na pc můžete i fotit, volat, spojit se s lidmi z jiného světa a tak dále. Lze na něm programovat, vytvářet koláže, upravovat fotky, vytvářet ořez něho předměty, tisknout pomocí se spravováním s tiskárnou, psát email, hledat důležité informace na internetu, sledovat přes něj televizi atd.

počítačová grafika

Počítač obsahuje Windows, který se stále obnovuje, ty novější mají přístup k novějším aplikacím a tak dále. Kdybyste se chtěli dozvědět více o počítačích expertů je jenom v ČR mnoho. V obchodě s počítači Vám pomůžou při výběru teorii nejlepšího kusu. Nebojte se proto obrátit na někoho zkušeného, který vám pomůže. Počítač nezkoušejte ani zapojovat, když nevíte jak, mohli byste ho totiž poškodit.

Stolní PC není přenosný, a proto ho mají lidé doma či v práci, jako pracovní prostředek. Počítač přenosný se nazývá cizím slovem, které je převzato z angličtiny notebook. Je to přenosná placka, která plní funkci normálního počítače, jenom na něm můžete pracovat odkudkoliv.