Finance

Půjčka, u které lze ručit nemovitostí

Půjček s ručením nemovitostí je na trhu dost. Pro mnoho lidí se jedná o velmi atraktivní způsob, jak získat peníze. Co vše stojí za tím takovou půjčku získat? Půjčka s ručením nemovitostí je jednou z nejlepších cest, jak získat u půjčky nízký úrok a mít nízkou splátku při splácení. Tím, že ručíte svým majetkem, dáváte jistotu poskytovateli, že svůj dluh splatíte. Nejobvyklejší je ručit kupovanou nemovitostí. To ovšem ale není povinnost a také to v některých případech není ani možné. O půjčku si můžete zažádat z pohodlí domova prostřednictvím telefonu či počítače. Finance se Vám vyplatí do dvou dnů od podpisu smlouvy a můžete si půjčit až 10 milionů korun na cokoliv. Je třeba doložit svůj občanský průkaz a potvrzení o vašem příjmu. Pokud jste OSVČ, je třeba doložit daňové přiznání. Pokud ale žádáte o půjčku u banky, kde máte bankovní účet, potvrzení doložit nepotřebujete, neboť banka vidí pohyby vašeho konta.

půjčka s ručením nemovitostí

Nejznámější a nejvíce využívanou půjčkou tohoto druhu je tzv. americká hypotéka. Hlavní výhodou této půjčky je to, že finanční obnos, který obdržíte, můžete využít téměř na cokoliv. Tímto se americká hypotéka odlišuje od té klasické. Půjčku lze splácet až 20 let. Americká hypotéka poskytuje slevu za to, že ji budete splácet z běžného účtu vedeného u banky, která Vám hypotéku poskytne. Nabízí také nižší úrok, když si sjednáte pojištění schopnosti splácet. Což jsou velmi značné výhody.

půjčka

Ale předtím než si o takovou půjčku zažádáte, je důležité pohlídat si, kolik vám banky jsou ochotny půjčit. U některých bank je možné sjednat si 70% odhadu ceny nemovitosti, což může být velmi hezká částka, když vezmeme v potaz, jak se pohybují ceny dnešních nemovitostí. Je také velmi nutné pohlídat si, jak je vysoký úrok a jak dlouho Vám bude banka garantovat atraktivní úrokovou sazbu. Nikdy nevíte, co se stane nebo se Vám přihodí, proto také nesmíte zapomenout na pojištění. Každá banka by měla umožnit sjednat si nepovinné pojištění schopnosti splácet právě kvůli nečekaným událostem, které se mohou přihodit.