Jak rychle a levně vyklidit byt

Vyklízením bytů a nebytových prostor se zabývají specializované firmy. Stačí domluvit termín, lokalitu a rozsah prací a jste bez práce. Bez práce ano, ale za jakou cenu. Počítejte pro dvoupokojový byt až pět tisíc korun, v případě větších zakázek nebo komplikovaných situací s těžkými břemeny i mnohem více.

vyklízení bytu

Nechcete li zbytečně utrácet, můžete výrazně ušetřit na svépomocné akci. Má to i další výhody, fyzický pohyb vám prospěje, vyčistíte si hlavu doslova i obrazně (při práci rozhodně důkladně větrejte) a budete mít dobrý pocit z vykonané práce, která je totiž dobře vidět. Říká se, že stěhováky práce baví hlavně proto, že jim to, jak se říká, odsejpá pod rukama.

Odsejpat to může i vám, stačí zajistit větší úložný prostor vozu z půjčovny dodávek Praha Pujcovna-praha9.cz, což vás vyjde rozhodně levněji než komplexní služba. Postupujte pomalu a s rozvahou, v poklidu, nezapomínejte uvnitř vozu břemena zajistit proti pohybu a včas také domluvit na sběrném dvoře, zda je tu dostatek volného místa.

harampádí v bytě

Pracujte v rukavicích, nejlépe gumových, a v gumové vysoké obuvi, ochranné prostředky jsou důležitou bariérou proti mikroorganismům a také případným chemikáliím. Dávejte pozor hlavně na čistidla, barvy a laky, jedy proti hlodavcům, staré zářivky s rtutí a podobné toxické látky. Nebezpečné chemikálie a elektroodpad také nepatří do kontejnerů s komunálním odpadem, mějte pro tyto případy zajištěné místo, kam takové předměty odložíte.

Nezapomínejte nejprve obhlédnout terén, abyste si připravili i vhodné nářadí, nábytek bude třeba rozebrat, takže šroubováky, velká kladiva, páčidlo, dláta, sekery, majzlíky, technický nůž.

A na co se velmi často zapomíná, je informování sousedů v domě, že bude pro ně ten den trochu rušnější, že jim budete častěji zabírat výtah, a že bude schodiště více znečištěné (vyplatí se schody na závěr vytřít saponátem a desinfekcí).