Online

Tak trochu jiný jarní úklid

Někdy nám naše šatní skříň „praská ve švech“ a je to především tím, že schováváme věci, kterých je nám líto nebo těch, které především ani nenosíme. Případně také tím, že se nám mění postava, někdo z nás přibírá na váze a někdo třeba hubne… A je úplně jedno, jestli jde o nové nebo obnošené věci jako například svetry, mikiny, tepláky, kalhoty, trika a podobně.Využít dál je můžeme mnoha směry, nejen jako samotný oděv. Z větších zachovalých kusů, jako třeba trika a haleny se dá vytvořit i další kreativní věc. Například i obyčejný polštářek do obýváku. A pokud jsme trochu zruční, určitě si lehce poradíme a vytvoříme opravdu pěkný originální kousek. Jestli se však do tohoto typu tvoření nechceme vrhnout, existují i jiné varianty co s vytříděnými věcmi.
brýle na oblečení
V první řadě je lze jistým způsobem nabídnout nám známým kamarádům. Všechno, co nepotřebujeme nebo víme, že potřebovat nebudeme, je také možné „vložit“ nainternet do různých bazarů. Vytavení inzerátu je ve většině bazarů zdarma a my tyto věci nabízíme zdarma nebo i za určitý poplatek. Takže ještě si můžeme pochopitelně i něco málo vydělat zpět z našeho starého šatníku. Oděvy stačí jednoduše vyfotit, dát menší popis s případnou velikostí a zvolit cenu, za kterou jsme ochotni daný „kousek“ prodat. Internetových portálů je spousta, přinášíme však ty nejvíce navštěvované:

  • Letgo

  • Aukro

  • Bazoš

  • Sbazar

  • Facebook

  • Mimibazar

  • Emimino

strakatý šátek
Když se ani tímto nechceme zabývat, třeba i z důvodu nedostatku časových možností, tak v poslední řadě nesmíme zapomenout na variantu oslovení určité organizace, kde oděvy můžeme věnovat zdarma na charitativní účely. Některé tyto typy společností mají sběrné kontejnery u nákupních center, které jsou označené „textilem“.
Určitě stojí zato zvážit, jak naložíme s vytříděnými věcmi. Ano, vždy je nejjednodušší vše chytnout a vyhodit do popelnice, což je jistě škoda, protože ještě někomu jinému můžou nejen pomoci…