Nezařazené

Vyzrajte nad chaosem

Znám to všichni… Přijdete unavení z práce a hned se něco pokazí. Uvidíte neumyté nádobí ve dřezu, nevynesený koš a všechny ostatní povinnosti, které přeci měli být už dávno hotové. Jak je jen možné, že na to vždy zapomenete? Odpověď je naprosto jednoduchá. Jste prostě jen prachobyčejný člověk a lidé prostě dělají chyby a jejich kapacita mozku není neomezená (bohužel). Můžete tomu nějak předejít nebo alespoň se trochu zasnažit, aby se to neopakovalo? Samozřejmě, že ano!
dostaň mě odsud
Vyrobte si check list. V překladu seznam povinností, které si sepíšete a vždy projedete pro kontrolu. Check totiž v angličtině znamená právě kontrolovat, takže se jedná o takový kontrolní list. Vypište tam všechny povinnosti a můžete to klidně udělat i do týdenního pořádku a přiřadit činnosti k určitým dnům. Seznam vyvěste někam na viditelné místo, které míjíte, když opouštíte dům anebo prostě jen, když máte lenivou a jdete i do ledničky pro něco dobrého. Dveře od lednice jsou v tomto případě naprosto vhodnou plochou. Vždy tedy když jdete kolem, tak jednoduše odškrtnete povinnosti, které jste už stihli. Co z toho? No to je snadné – budete mít vždy přehled o tom, co je hotové a co naopak není. Takže až budete příště odcházet a zase přicházet, už se Vám nestane, že budete naštvaní sami na sebe nebo na své spolubydlící či rodinu. V seznamu to totiž odškrtnuto nebylo, takže jediné, co se Vám může stát je to, že budete mile překvapeni.
dlaně na obličeji
Další dobrou věcí, jak se obrnit proti stresu, je zaručeně kvalitní spánek. Naučte se chodit sát ve stejnou dobu nebo se o to vždy alespoň pokuste (víme, že to je často velmi obtížné). Tělo si vytvoří režim a rychle si přivykne na daný systém a naučí se s energií správně hospodařit. Celkově přiveďte do svého hektického života řád a uvidíte, že budete stresové situace velmi brzo zvládat podstatně lépe než kdy dříve.