Láska

Láska a její podoby

·         V dnešní době jsou slova láska a milovat používána až zoufale moc často. Říkáme, že milujeme tuhle novou věc, co jsme si právě koupili, že láska je naše mobilní zařízení. Nemyslím si, že je to takhle správně. Láska je velmi silný cit, který se sice často rychle vyskytne, ale musí se o něj dobře pečovat, aby se nevypařil.  Když někoho milujeme, tak je to ta nejvyšší forma odevzdání se někomu a myslím si, že je to ten nejsilnější cit, kterého je člověk schopen. Proto, když už se někomu chystáme říct, že ho milujeme, tak je velmi důležité, abychom to mysleli vážně. Když se to slovní spojení „miluji tě“ používá nadměrně často, má to za následek, že není tak silné, a to je velká škoda.
letní láska

·         Láska má mnoho podob a jsem si jistá, že každý z nás se s nějakou formou lásky v životě setkal. Ta první je určitě láska, kterou nám dávají naši rodiče. Je to velmi důležité pro vývoj dítěte, aby bylo vychováváno v rodině, kde mu dávají lásku a péči každý den. Pokud nějaké dítě není od malička milováno, tak to může mít silné následky na jeho psychický vývoj, a tedy na jeho zbytek života.
srdce z květin
Další z podob lásky, bych zmínila naši první lásku. Většina lidí ji zažívá přibližně okolo třinácti až dvaceti let. Tato láska je pravděpodobně nejsilnější a nejintenzivnější v našem životě. Když potkáme někoho, do koho se zamilujeme, tak mu bezmezně věříme a snesli bychom mu klidně i modré z nebe. Bohužel, tato láska málokdy vydrží na celý život a naše další vztahy už jsou poznamenány negativními zkušenostmi z předchozích vztahů a už to nikdy není takové, jako poprvé.

·         Materialistická láska je v dnešním světě velmi rozšířená a spousta lidí má radši některé své věci nežli lidi ve svém okolí. Neříkám, že je to špatný druh lásky, ale ve velké míře se z toho může vyklubat i problém, když se té věci musíme například vzdát, jelikož už nefunguje.

Láska je krásný cit a měli bychom si ho vážit, protože je to pravděpodobně to nejhezčí, co můžeme na tomto světě zažít.