Byt

Pár jednoduchých tipů, jak doma snáze udržet pořádek

Udržet pořádek může být složité, pokud nám chybí úložné prostory. To je nejčastější důvod toho, že se nám mnohdy povalují po bytě věci, které buď nemají své místo a nemáme je kam uklidit, nebo zkrátka nemáme vytvořený návyk, se těchto věcí pravidelně zbavovat. Čisté plochy s co nejméně předměty, se udržují mnohem lépe než poličky přeplněné věcmi, které slouží jen na okrasu a v podstatě je nepoužíváte. Pokud rádi vystavujete různé předměty na obdiv, musíte počítat s tím, že takový prostor se o mnoho hůře udržuje uklizený.obývací pokoj, křeslo
Úložné prostory
Úložné prostory jsou jednou z nejlepších možností, kam uklidit a schovat věci, které běžně nepoužíváme. Je už na nás, jestli si věci schováváme například z nostalgických důvodů, nebo se jedná o předměty, které se použijí jen párkrát za rok. Já osobně se snažím vlastnit jen takové věci, které opravdu potřebuji k životu. Pokud například nějaký předmět jen tak leží ve skříni déle jak rok, vyhazuji jej. Zbytečně tak nezabírá místo novým věcem.
Dnes je opravdu mnoho způsobů a variant, jak řešit úložné prostory i v docela malém bytě. Je určitě na místě se nad tím pořádně zamyslet a hledat taková řešení, která se vám budou nejen líbit, ale hlavně budou opravdu funkční a usnadní vám váš úklid a údržbu bytu.obývací pokoj, ložnice
Pravidelně se zbavovat nepotřebných věcí
Není výjimkou, že po dnu stráveném například v práci se vrátíme domů spolu s nepotřebnými věcmi. Při cestě z práce a do práce nás každou chvilku někdo osloví například s letákem s nějakým reklamním textem, v peněžence se nám kupí účtenky za nákup potravin nebo jiných věcí. Možná se vám také stává, že čas od času zjistíte, že se vám na nějakém místě v bytě tyto nepotřebné věci kupí. Nejjednodušším řešení je, co nejvíce minimalizovat hromadění těchto nepotřebností. Dalším krokem pak může být vyhradit si na tyto letáky, účtenky a jiné záležitosti nějaké speciální místo, které budete pravidelně vyprazdňovat.
Každá věc má svoje místo
Častým důvodem nepořádku je to, že zkrátka nemáte pro vaše věci konkrétní místo, kam byste je po každém použití ukládali. Takže se vám může stát, že se vám nějaký předmět povaluje doma i několik dní, než ho někdo uklidí. Další nepříjemností je, že možná nebudete vědět, kde je, až ho po několika měsících budete potřebovat znovu použít. Takže určitě doporučuji mít pro všechny věci jejich místo. Mnohé vám to usnadní, jednodušeji udržíte pořádek a věci nebudete pořád někde hledat.